Trend
од € 17,400

Trend опрема:

 • ABS + ESP + Помош при тргнување во нагорнина
 • EBA
 • Светлосна сигнализација при нагло сопирање
 • Високо поставено трето стоп светло
 • Предни и странични воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни завеси во прв и втор ред
 • ISOFIX
 • Предни и задни диск сопирачки
 • Висински подесиви предни сигурносни појаси прицврстени во 3 точки со предзатегачи и звучен сигнал за ненаместен појас на предните седишта
 • Механичко заклучување на задните врати за заштита на деца
 • Централно далечинско заклучување
 • 2 клуча (еден преклоплив)
 • "My Key Gen II"
 • Имобилајзер
 • Систем за следење на притисок на гумите
 • Преден и заден браник делумно во боја на каросерија
 • Предна решетка со хромирана рамка
 • Рачки на вратите во боја на каросерија
 • 16" челични фелни со 205/55 R16 гуми
 • Сет за поправка на пневматици
 • Тонирани стакла
 • Ел. подесиви предни прозори
 • Ел. подесиви и загревани ретровизори со странични индикатори во боја на каросерија
 • Халогени предни светла со црно куќиште
 • Предни и задни светла за магла
 • Дневни светла
 • Мануелно нивелирање на фарови
 • Мануелен клима уред
 • Филтер за полен
 • Темпомат со можност за ограничување на брзина
 • Regenerative сопирачки
 • Start/Stop систем (стандард само со Ecoboost и 2.0l TDCi мотори)
 • Патен компјутер со Eco Mode функција
 • Серво управувач подесив по вина и длабочина
 • Ice Feature Pack 2 - (Радио/АМ/FM/CD, команди за радио на волан, 4.2" TFT монитор за радиото, SYNC I, Bluetooth и Voice Control, USB приклучок, 6 звучници)
 • Централна конзола со 2 отвора за чаши и приклучок за струја
 • Мала горна конзола
 • Кожен волан со 3 краци
 • Кожна рачка на менувач
 • Предни штитници за сонце за возач и совозач
 • Остава за наочари од возачка страна
 • Светло во кабина
 • Џебови во задниот дел од предните седишта
 • Куки во багажен простор
 • Возачко седиште подесиво по висина
 • Лумбална поддршка на возачко седиште
 • Пакет за пушачи
 • Три засебни задни седишта со можност за преклопување на централното
 • Предни велур патосници со Ford лого
Business
од € 18,400

Business (повеќе од Trend) опрема:

 • 16" алуминиумски фелни со 5 x 2 краци - Arctic Grey и 215/55 R16 гуми
 • Двозонски клима уред
 • Задни паркинг сензори
 • Централна конзола со наслон за рака
 • Рачна сопирачка во Z форма
 • Отвори за клима во задниот дел
 • AUX приклучок во багажниот дел
 • Задни завеси за сонце за втор ред седишта


Titanium
од € 20,300

Titanium (повеќе од Business) опрема:

 • Влегување и стартување на возилото без клуч
 • Ел. заклучување на задните врати за заштита на деца
 • Хромирани лајсни на вратите
 • Предна решетка со хромирани хоризонтални лајсни
 • Прагови на предни врати со Ford лого
 • 16" алуминиумски фелни со 10 краци и 215/55 R16 гуми
 • Ел. подесиви задни прозори со глобално отварање и затварање
 • Халогени предни светла во алуминиумско куќиште и LED дневни светла
 • Автоматски светла
 • "Follow me Home" светла
 • Сензор за дожд
 • Електрохроматски самозатемнуван внатрешен ретровизор
 • Конзола во гордниот преден дел со држач за очила
 • Дополнителен ретровизор за набљудување на деца во задниот ред
 • LED амбиентално светло во кабина
 • Задни велур патосници
 • Совозачко седиште подесиво по висина
 • Лумбална поддршка на совозачко седиште
 • Задна лизгачка клупа - дијагонално движење на задните седишта
 • 3 задни поединечни седишта со систем за лесно отстранување
 • Задно централно седиште со "Bunny-hop"
Titanium X
од € 27,300

Titanium X (повеќе од Titanium) опрема:

 • 17" Premium алуминиумски фелни 5 х 2 краци и 215/50 R17 гуми
 • Ел. преклопливи ретровизори
 • Bi-Xenon светла
 • Прскалки на фаровите
 • Автоматско нивелирање на фаровите
 • “Static bending“ светла
 • Систем за автоматско паркирање
 • Полуавтоматско паралелно паркирање
 • Перпендикуларно паркирање
 • Асистенција при излегување од паркинг место
 • Предни и задни паркинг сензори
 • ICE Feature Pack 36 - Sony - (Sony аудио систем, Радио/ЦД, команди на волан за р/цд, 8" TFT мултифункционален дисплеј осетлив на допир, Bluetooth/Voice Control, USB, 9 звучници, двојна AM/FM антена, влез за SD картичка, SYNC III)
 • Делумно кожни седишта
 • Загревани предни седишта
 • Ел. подесиво возачко седиште во 6 правци