Trend
од € 12,700

Trend (стандардна) опрема:

 • ABS сопирачки
 • ESP - систем против пролизгување
 • HLA - Помош при тргување во нагорнина
 • MBA - Помош при нагло сопирање
 • Предни диск сопирачки
 • TPMS - Сензор за следење на притисок во гумите
 • Централно далечинско заклучување со 2 преклопливи клуча
 • Мануелно заклучување на задните врати за заштита на деца
 • Систем за ограничување на брзината
 • Систем за предупредување при несакано напуштање на коловозна лента
 • ISOFIX
 • Звучен сигнал за ненаместен појас на сите седишта
 • Предни и странични воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни завеси
 • Воздушно перниче за колено кај возачот
 • Делумно загревана шофершајбна
 • Мануелен клима уред
 • Кожен волан
 • Кожна рачка на менувач
 • Кожна рачна сопирачка
 • Патен компјутер
 • Ел. подесиви предни прозори
 • ICE Pack 15 (4,2" колор екран, AM/FM аудиосистем, команди на возан за радио и ЦД, 6 звучници, 2 USB приклучоци, Bluetooth и Voice control)
 • Халогени предни светла
 • Дневни светла
 • Тонирани стакла
 • Заден мал спојдер
 • Предни калници
 • 15" челични фелни со 195/60 R15 гуми
 • Централна конзола со 2 отвара за чаши и 12V приклучок
 • Наслони за глава подесиви во 2 правци
 • Мануелно подесиво седиште во 4 правци
 • Задна делива клупа 60/40
 • Велурни предни патосници
 • Џебови на задниот дел од предните седишта
 • 14" резервно тркало со 175/65 R14 гума
 • Пакет за пушачи
Business
од € 13,600

Business (повеќе од Trend) опрема:

 • Темпомат
 • Задни паркинг сензори
 • ICE Pack 2а ( AM/FM аудиот систем со 2 USB приклучоци, 6" колор дисплеј осетлив на допир, SYNC III, Bluetooth и Voice Control), команди на волан за р/цд, 6 звучници)
 • Предни светла за магла со хромиран прстен и адаптивни во свиоци
 • Ел. преклопливи ретровизори
Titanium
од € 15,300

Titanium (повеќе од Trend) опрема:

 • Задни диск сопирачки ( стандард само кај 1.0 EcoBoost 125 КС)
 • ICE Pack 2а ( AM/FM аудиот систем со 2 USB приклучоци, 6" колор дисплеј осетлив на допир, SYNC III, Bluetooth и Voice Control), команди на волан за р/цд, 6 звучници)
 • Предни светла за магла со хромиран прстен и адапни во свиоци
 • Предна хромирана решетка
 • LED предни и задни светла
 • 16" алуминиумски фелни со 195/55 R16 гуми
 • Амбиентално светло во кабина
 • Предни и задни велур патосници
 • Предни спортски седишта
 • Лумбала поддршка на возачко седиште
ST Line
од € 16,800

ST Line (повеќе од Trend) опрема:

Задни диск сопирачки
Стартување на возило без клуч
Спортска суспензија
ICE Pack 2а ( AM/FM аудиот систем со 2 USB приклучоци, 6" колор дисплеј осетлив на допир, SYNC III, Bluetooth и Voice Control), команди на волан за р/цд, 6 звучници)
Предни светла за магла со хромиран прстен и адапни во свиоци
Заден спортски браник
Хромиран издув
Предна хромирана решетка
LED предни и задни светла
17" алуминиумски фелни со 7 краци205/45 R17 гуми
Прагови на предни врати со ST Line лого
Рачна сопирачка со црна кожа
Алуминиумска рачка на менувачот кај возила со мануелен менувач и кожна рачка на менувачот кај возила со автоматски менувач
Амбиентално светло во кабина
Предни и задни патосници со ST Line лого
Предни спортски седишта
Лумбална поддршка на возачко седиште
Уникатен ST Line спортски волан