Дизајн со цел

Од смелата спортска надворешност, до рафинираната пространа внатрешност: секој аспект на новиот Focus е интелегентно дизајниран да го задоволи возачот во вас. 

 • Надворешност

  Храбар стил, врвни детали и карактеристики на дизајнот. Синергијата на нова предница и усогласените задни светла и спојлер го прават новиот Focus да биде одлична комбинација на форма и функција. 

   

  Focus со 5-врати
  Focus со 5-врати
  Focus со 5-врати
  Focus со 5-врати
  Focus со 5-врати
  Focus караван
  Focus караван
  Focus караван  Focus караван  Focus караван  Focus седан  Focus седан  Focus седан  Focus седан  Focus седан

 • Внатрешност

  Комплетно редизајнирана внатрешност која кај Focus достигнува ново ниво на префинетост. 

    • Тркала

  Создадете изглед кој одговара на вашиот личен стил преку изборот од широка палета на специјално дизајнирани тркала. 

   

  16-инчни алуминиумски тркала со 10-краци
  16-инчни алуминиумски тркала со 5x2-краци
  16-инчни тркала со раткапни со 5-краци
  17-инчни алуминиумски тркала со 15-краци
  17-инчни алуминиумски тркала со 5x2-краци

 • Тапацир

  Независно кој вид на тапацир го одберете, вие ќе добиете материјали со врвен квалитет и изработка со запазување на деталите. 

   
  Capretto во Charcoal Black  GrooveLux во Charcoal Black  Twist во Dark Charcoal Black  Groove во Charcoal BlackBookmark & Share