Trend
од € 15,000

Стандардна опрема - Тренд

 • ABS сопирачки
 • ESP - Систем против пролизгување
 • Помош при тргнување во нагорнина
 • EBA - Ел. помош при сопирање
 • Предни и странични воздушни перници за возач и совозач
 • Воздушни завеси во прв и втор ред
 • Сензори за следење на притисокот во гумите
 • Имобилајзер
 • ISOFIX
 • Мануелен клима уред
 • Кожен волан со 3 краци
 • Подесив волан по висина и длабочина
 • Кожна рачка на менувачот
 • Механичко заклучување на задните врати за заштита на деца
 • Ел. централно далечинско заклучување (2 клуча од кој еден преклоплив)
 • Халогени предни светла
 • Мануелно подесиво возачко седиште во 4 правци
 • 12 V приклучок
 • Приклучок за струја во багажникот (само кај WAG моделите)
 • Задна делива клупа 60/40
 • Серво управувач подесив во 4 правци
 • Ел. подесиви предни прозори
 • "My Key"
 • ICE Pack 1 - радио/цд со команди на волан, 6 звучници, USB приклучок
 • Ел. подесиви и загревани странични ретровизори во боја на каросерија - со вграден индикатор
 • Предна црна решетка со хромирана рамка
 • 16" челични фелни со 205/55R16 гуми
 • Рачки на вратите во боја на каросерија
 • Заден спојлер во боја на каросерија (само кај модел со 5 врати )
 • Преден и заден браник делумно во боја на каросерија
 • Куќиште на фарови - Aluminium
 • Мало резервно тркало
 • 4 линиски монохроматски матрикс дисплеј
 • Ecomode
 • Патен компјутер
 • Пакет за пушачи
 • Џебови во задниот дел од предните седишта
 • Предни патосници
 • Start/Stop систем - стандард во EcoBoost и 2.0 TDCi мотори
 • Заден бришач (само кај 5 врати и WAG)
 • Осветлена совозачка фиока
 • Светло во кабина
 • Тонирани стакла
Business
од € 16,100

Business (повеќе од Trend) опрема:

 • Централна конзола со наслон за рака
 • Темпомат со можност за ограничување на брзината
 • Предни светла за магла
 • Ел. преклопливи ретровизори
 • Ел. подесиви задни прозори
 • Двозонски автоматски клима уред
 • ICE Pack 2 (CD, AM/FM, Bluetooth, SYNC Gen, USB, 4.2" TFT екран, 6 звучници, команди на волан за R/CD и Voice Control)
 • 16" алуминиумски фелни со 5x2 краци и 205/55R16 гуми
SYNC
од € 16,200

Sync (повеќе од Trend) опрема:

 • Централна конзола со наслон за рака
 • Предни светла за магла
 • ICE Pack 28 - Ford (Радио/ЦД, USB конектор, двојна AM/FM антена, 8" екран на допир, 6 звучници, команди на волан за р/цд, SYNC Gen III со Bluetooth/Voice control)
 • Лумбална поддршка на возачко седиште
 • Задни паркинг сензори
 • Хромирани лајсни на вратите
 • Куќиште на фарови во црна боја
 • 16" алуминиумски фелни со 20 краци и 205/55R 16 гуми
ST Line
од € 17,700

ST Line (повеќе од Trend) опрема:

 • Стартување на возило без клуч
 • Двозонски автоматски клима уред
 • Централна конзола со наслон за рака
 • Спортска суспензија
 • Предни LED автоматски дневни светла
 • LED задни светла
 • Предни светла за магла
 • ICE Pack 2 - Ford CD, AM/FM, 4,2" TFT екран, 6 звучници, команди на волан за р/цд. SYNC Gen I со Bluetooth/Voice Control, USB конектор)
 • Менувач поставен на волан и Темпомат со можност за ограничување на брзината (само кај возила со автоматски менувач)
 • Уникатен ST Line Body Styling Kit (Преден браник, предна горна и долна решетка со хромирана рамка, Заден дифузер, Странични браници во боја на каросерија)
 • Тапацир на кровот во црна боја
 • Куќишта на фарови во црна боја
 • 17" (7x 17") Rock Metalic алуминиумски фелни 215/50 R17 спортски гуми
 • Прагови на предни врати со ST Line лого
 • Спортски седишта
 • Уникатен ST Line 3 крак кожен волан
 • Уникатна ST Line кожна рачка на менувачот
 • Патен компјутер со колор TFT дисплеј
 • Педали на инокс

Titanium
од € 18,300

Titanium (повеќе од Business) опрема:

 • Централна конзола со подесив наслон за рака
 • Кожна рачна сопирачка
 • Предни LED автоматски дневни светла
 • LED задни светла (само кај 5 врати и караван)
 • Двозонски автоматски клима уред
 • ICE Pack 28 -Ford CD, AM/FM, 8" екран на допир, 6 звучници, команди на волан за р/цд. SYNC Gen III со Bluetooth/Voice Control, USB конектор)
 • 16" алуминиумски фелни со 10 краци и 205/55R 16 гуми
 • Прагови на предни врати со Ford лого
 • Влегување и стартување на возилото без клуч
 • Заден централен наслон за рака со држач за чаши
 • Лумбална поддршка на возачко седиште
 • Предна решетка со хромираи хоризонтални лајсни
 • Предна долна решетка со сјаен црн финиш
 • Сребрени кровни носачи (само кај WAG)
 • Предни и задни патосници
 • LED амбиентално осветлување во кабина (црвено)
 • Светло кај педалите
 • Хромирани лајсни на вратите
 • Куќиште на фаровите во црна боја
 • Држач за очила во горниот дел
 • Предни штитници за сонце со осветлено огледало
 • Без ел. преклопливи ретровизори
Titanium X
од € 23,600

Titanium X (повеќе од Titanium) опрема:

 • Bi-Xenon HID предни светла со LED дневни светла
 • Задни LED светла (само кај 5 врати и WAG моделите)
 • Прскалки на фаровите
 • Автоматско нивелирање на фаровите
 • Куќиште на фаровите - Aluminium
 • Сензор за дожд
 • Електрохроматски самозатемнуван ретровизор
 • Follow me Home светла
 • 17" алуминиумски фелни и 215/50R 17 гуми
 • Амбиентално светло во кабина со Multi-color LED осветлување
 • Делумно кожен ентериер
 • Загревани предни седишта
 • Ел. висинско подесување на возачкото седиште
 • ICE Pack 32 Navigation (Систем за навигација, Радио/ЦД, USB конектор, двојна AM/FM антена, 8" екран на допир, 6 звучници, команди на волан за р/цд, SYNC Gen III со Bluetooth/Voice Control)