Mustang Ecoboost
од € 56,000
 • ESC - Напреден систем против пролизгување
 • ABS - систем за сопирање
 • EPAS - Ел. серво управувач
 • EBD - Ел. дистрибуција на силата на кочење
 • EBA - помош при нагло сопирање
 • TSC - Контрола на тракција
 • Напреден систем за сопирање со 4 цилиндри
 • Централно далечинско заклучување
 • Странични воздушни перници
 • Систем за следење на притисок во гумите
 • Мануелно подесив волан во 4 правци
 • ISOFIX
 • Ел. подесиви предни прозори со глобално отварање/затварање
 • Ел. подесиви задни прозорци - само во кабриолет
 • Електрохроматски самозатемнуван внатрешен ретровизор
 • Двозонски автоматски клима уред
 • My Key функција
 • Темпомат
 • Стартување и влегување во возилото без клуч
 • Паркинг камера во задниот дел
 • Нивелирање на фарови
 • Сензор за дожд
 • Амбиентално осветлување во кабина
 • Осветлени прагови на вратите
 • 4,2" екран во боја на инструмент таблата
 • Менувач поставен на волан - само за возила со автоматски менувач
 • Преклоплива задна клупа 50/50
 • 19" x 9.0" алуминиумски фелни (црна боја) со 255/40 R19 гуми
 • Сет за поправка на пневматици
 • Заштитни штрафови за алуминиумски фелни
 • Предна горна решетка во црна боја
 • Заден браник со дифузер целосно во боја на каросерија
 • Рачки на вратите во боја на каросерија
 • Ел. подесиви, загревани и преклопливи ретровизори во боја на каросерија со врадени индикатори
 • Светло на ретровизорите со проекција на Mustang лого
 • Xenon предни светла
 • Задни LED светла
 • Двоен издув со светол финиш
 • Независна задна суспензија
 • Црна покрив од ткаенина - само со кабриолет
 • Кожни седишта
 • Ел. подесиво возачко и совозачко седиште во 6 правци
 • Ел. подесива лумбарна поддршка на возачко седиште
 • Предни наслони за глава подесиви по висина - освен за Recaro седишта
 • Кожен волан
 • Кожна рачка на менувач
 • Кожна рачна сопирачка
 • Алуминиумски педали
 • Велур предни патосници
 • Аудио систем (Радио/ЦД, SYNC Gen III, Bluetooth/Voice Control, 8" дисплеј во боја ослетлив на допир)
 • Track Apps (апликации за следење на перформансите и безбедност на возилото)
Mustang GT
од € 61,900

GT (повеќе од Ecoboost ) опрема:

 • Track Apps со опција Line Lock + Launch control (блокирање на предните тркала за поголема сила при стартување) - само за мануелен менувач
 • 19" x 9.0" предни алуминиумски фелни во црна боја со 255/40 R19 гуми и 19"x 9.5" задни алуминиумски фелни во црна боја со 275/40 R19 гуми
 • Ладење на моторното масло
 • Brembo систем за сопирање со 6 цилиндри - само за мануелен менувач