Trend
од € 30,600

Trend (стандардна) опрема:

 • ABS сопирачки
 • EBD - ел. дистрибуција на силата на кочење
 • ESP - систем против пролизгување
 • Traction Control
 • Систем за намалување на ризикот од странично превртување
 • Предни и странични воздушни перници за возач и совозач со можност за деактивачија на совозачкото предно воздушно перниче
 • Воздушни завеси во прв и втор ред (трет ред воздушни завеси доколку има трет ред седишта)
 • Воздушно перниче за колена кај возачот
 • Помош при тргнување во нагорнина
 • Ел. паркинг сопирачка
 • Светлосна сигнализација при нагло сопирање
 • Високо поставено трето стоп LED светло
 • Наслони за глава на предните седишта подесиви во 4 правци
 • Наслони за глава подесиви во 2 правци во втор и трет ред на седишта
 • Сигурносни појаси со претзатегачи и звучен сигнал за ненаместен појас само на предни седишта
 • Сигнал за ненаместен појас на задните седишта
 • Ел. заклучување на задните врати за заштита на деца
 • ISOFIX
 • Централно далечинско заклучување со два преклопливи клуча
 • "My Key Gen II"
 • Ел. подесиви предни и задни прозори со глобално отварање/затварање
 • Систем за следење на притисок во гумите
 • Follow me Home светла
 • Автоматско заклучување на вратите при тргнување
 • Резервоар за гориво со капацитет од 68 литри
 • Ел. серво управувач
 • 17" челични фелни со 235/55 R17 гуми
 • 17" со 5x2 краци алуминиумски фелни со 235/55 R17 гуми (стандард кај сите AWD и 2.0 Ecoboost модели)
 • Кит за поправка на гуми
 • Мануелно нивелирање на фаровите
 • Start/Stop систем (освен кај 2.0l Ecoboost)
 • Темпомат со можност за ограничување на брзината
 • Стартување на возилото без клуч
 • Рачки на вратите во боја на каросерија
 • Ел. подесиви, загревани и преклопливи ретровизори во боја на каросерија
 • Горна предна решетка со хромирани хоризонтални лајсни и хромирана рамка
 • Двоен издув скриен под задниот браник
 • Сензор за дожд
 • LED задни светла
 • LED светла на страничните индикатори
 • Project Halogen предни светла
 • Светла за магла
 • Дневни светла
 • Преден и заден браник делумно во боја на каросерија
 • Тонирани стакла
 • Предна и задна мала кука за влечење
 • Отвори за вентилација во втор ред на седишта
 • Светло во кабина со одложено гасење
 • 4 мали куки во товарен дел
 • Предни седишта подесиви во 4 правци
 • Лумбална поддршка на предните седишта
 • 4 поединечни седишта во вториот ред со можност за лизгање и целосно преклопување
 • Џебови во задниот дел од предните седишта
 • Централна конзола со фиксен наслон за рака со остава за чаши
 • Двозонски автоматски клима уред со сензор за квалитет на воздухот во кабината
 • ICE Pack 13 - (Радио/АМ/FM/CD, SYNC 1, Bluetooth и Voice control, 8 звучници, USB приклучок)
 • Кожен волан
 • Волан мануелно подесив во 4 правци
 • Кожна рачка на менувачот
 • Електрохроматски самозатемнува ретровизор
 • Предни штитници за сонце за возач и совозач со осветлено светло
 • LED светла за читање во кабина
 • Предни и задни патосници
 • Осветлена совозачка фиока
 • Остава за очила во горниот дел
 • Ретровизор за набљудување на деца во вториот ред
 • SOS сигнал при евентуална сообраќајна незгода
 • Инструмент табла со 2,3" еднобоен екран
Titanium
од € 34,500

Titanium (повеќе од Trend) опрема:

 • Влегување во возилото без клуч
 • Автоматски светла и автоматска контрола на долги светла
 • Инструмент табла со 9" екран во боја
 • Амбиентално светло во Кабина
 • 17" алуминиумску фелби со 10 краци и 235/55 R17 гуми
 • Сигурносни штрафови
 • Систем за предупредување при несакано напуштање на коловозна лента
 • Систем за следење на будност на возачот
 • Загревани предни седишта
 • Ел. загревана шофершајбна
 • Предни и задни паркинг сензори
 • ICE Pack 50 - (Радио/CD, АМ/ФМ двојна антена, 8" TFT LCD екран олетлив на допир, 8 звучници, SYNC Gen 3, 2x USB приклучока)
 • LED дневни светла
 • Долна предна решетка со хромирана рамка
 • Хромирани лајсни на вратите
 • Уникатен Titanium ентериер