Ви ја претставуваме новата Fiesta Van

Ви го претставуваме новата Fiesta Van

Претставена заедно со над 2.008 возила на Деловен саем за возила во Хановер, сосема редизајнираната Ford Fiesta Van е возбудлива да се гледа исто толку како и да се вози. Со софистицираноста и разноврсноста ќе оставите голем впечаток каде и да ве води вашиот бизнис, а новата Fiesta Van е доволно мала за да се справи со зафатените улиците на градот, но има моќ да ги јаде километрите на отворен пат.

Бидејќи ова е преглед на новата Ford Fiesta Van, некои од наведените карактеристиките може да се стандардни за моделите, додека други можат да бидат достапни како опција или на располагање само за одредени модели. За повеќе информации ве молиме контактирајте го вашиот Форд дилер.

Внатрешност


Софистицираност на секој чекор

Со превоз кој е дизајниран работата да ви мине како ветре, новата Fiesta Van е вашиот бескомпромисен деловен партнер. Пространа, удобна и модерна, таа нуди зашеметувачки функции на умната технологија и безбедност.

Карактеристики на ентериерот:

  • Стерео радио / CD со AUX приклучок четири предни звучници и далечински управувачи монтирани на воланот
  • Bluetooth ® безжичен интерфејс за мобилни телефони (опција)
  • Форд Интелигентен Систем за Заштита (IPS), за возачот и патниците со предни воздушни перничиња*
  • Електричен-хидрауличен управивач (EHPAS)

Надворешност


Изглед што значи бизнис

Од предната истакната решетка до елегантниот и софистициран капак, новата Fiesta Van е целосно редизајнирана внатре и надвор. Новиот извајан екстериер зрачи со индивидуалност и присуство, без да се загрози доверливоста на по што е позната Fiesta Van.Карактеристики на надворешноста:
  • Три опции на моторот: 1.25-литарски Duratec бензински; 1,4 Duratorq TDCi дизел турбо, турбо 1,6 Duratorq TDCi дизел со дополнително обложен дизел филтер за честички (cDPF)
  • Форд EasyFuel систем за полнење гориво
  • Заден спојлер на покривот со боја на каросеријата
  • Електрични огледала со греачи и вградени трепкачи
  • Кочници со ситем против блокирање на тркалата (ABS) со електронска сопирачка за итни случаи (EBD)
  • Електронската програма за стабилност (ESP) со итна сопирачка (EBA) (опција)

Bookmark & Share