Одбери го правиот Ranger модел за тебе

Широка палета на специјализирани кабини, мотори и модели што значи постои нов Ranger кој е дизајниран и конструиран за Вас – од добро опремениот XL до спортскиот и динамичен Wildtrack.

Ако сте заинтересирани за конкретен Ranger модел погледнете ја нашата брошура или ценовник.

За повеќе информации обратете се кај Вашиот Ford застапник.


 • Ranger XL

  Практичен, вреден и крут. А воедно и комотен.

  Стилови на кабина и опции за пренос:

  Регуларна, Дупла или Кабина со Заден Пристап: 4x4

  Регуларна или Кабина со Заден Пристап: 4x2

  Шасија со Реглуарна или Кабина со Заден Пристап: 4x4

  Главни карактеристики:

  • 6-степен мануелен менувач

  • Ford Easy Fuel систем за точење гориво без капаче

  • Електронска Програма за Стабилност (ESP)

  • Електронско вклучување на погон на сите тркала при движење

  • 16-инчни челични тркала кај 4x2 и 4x4

  • Мануелно заклучување на товарен простор

  • Внатрешни и надворешни фиксирачки позиции во товарен простор (согласно со DIN)

  • Затворање на возачки прозор со едно копче

  • Осветлување при приоѓање и театарско затемнување на светла

  • Високо поставено централно стоп светло

  • CD/Радио со AUX и мулти-функционален екран

  • Дополнителен втор приклучок за струја

  • Загревани ретровизори

  • Заден заоблен одбојник

  • Високо ниво на безбедносна заштита

  • Потсетник за безбедносен ремен

  • Возачко и совозачко воздушно перниче со опција за исклучување

  • Странични воздушни перници, странични завеси и перниче за колена

  Опции

  • Климатизација

  • Челичен одбојник со опција за кука

 • Ranger XLT

  Конструирано да Ве однесе секаде во луксузен комфор.

  Стилови на кабина и опции за пренос:

  Дупла кабина или Кабина со Заден Пристап: 4x4
  Главни карактеристики:

  • Електрично подесувано (4 насоки)и загревано возачко седиште со лумбарна поддршка

  • Загревано ветробранско стакло, електрохроматски внатрешен ретровизор и сензор за дожд

  • CD/Radio и Bluetooth® со гласовна контрола, USB поврзување и голем 'dot matrix' мулти-функционален екран

  • Темпомат

  • Команди на волан

  • Електрично преклопливи ретровизори

  • Држач за очила

  • Волуметрички аларм

  • 12-волтен приклучок во товарен простор

  • Климатизација

  Опција

  • Челичен одбојник со опција за кука

  • Челичен рол бар

 • Ranger Limited

  Конструирано да Ве однесе секаде во луксузен комфор.

  Стилови на кабина и опции за пренос:

  Дупла кабина или Кабина со Заден Пристап: 4x4
  Главни карактеристики:

  • 17-инчни алуминиумски тркала

  • Електрично подесувано (8 насоки) и загревано возачко седиште со лумбарна поддршка

  Поддршка

  • Автоматски светла и сензор за дожд

  • Затемнето задно стакло

  • Електрично придвижувани, преклопливи и загревани надворешни ретровизори со индикатори и прилазно осветлување

  • Двозонска автоматска климатизација (EATC)

  • Голем мулти-функционален екран во боја

  • Задни паркинг сензори

  • Систем за фиксирање на товар

  • Трет 12-волтен приклучок во задна централна конзола

  • Хромиран челичен одбојник

  • Кожен декор на седишта

  Опции

  • Заден челичен одбојник со опција за кука

  • Сателитска навигација

 • Ranger Wildtrak

  Врвни перформанси на пат и на терен, луксузна Алкантара кожен ентериер и препознатлив спортски стајлинг.

  Стилови на кабина и опции за пренос:

  Дупла Кабина или Кабина со Заден Пристап: 4x4


  Главни карактеристики:

  • 18-инчни алуминиумски тркала

  • Голем мулти-функционален екран во боја и сателитска навигација

  • Паркинг камера интегрирана во внатрешен ретровизор

  • Покрив за товарен дел со лесно извлекување и заклучување

  • 'Ice Blue' амбиентално осветлување со подесување на светлина

  • Обоен челичен одбојник

  Опција

  • Заден челичен одбојник со опција за кука

Bookmark & Share