Комерцијално возило што ќе уживате да го возите

Префинетиот дизајн на шасијата, напредниот систем за управување и одлично поставените динамични компоненти за возење ви помагаат да уживате во времето што го минувате зад управувачот на Transit Courier. И напредните технологии ви помагаат да возите побезбедно и ви го олеснуваат животот, а другите системи ја максимизираат економичноста. Додајте го и одличното маневрирање што можете да го добиете само од мало возило и го пронајдовте совршеното комерцијално возило за вашиот бизнис. 

Имајте предвид дека локалните спецификации може да се разликуваат од сликата погоре. Мобилниот уред не е вклучен.

 

 • Возачка технологија

  Палетата напредни технологии што се вградени како стандардна опрема или се достапни како опции, се тука за работниот ден да ви биде полесен, попродуктивен и помалку стресен. А некои од нив ве штитат и вас и вашата вредна инвестиција: вашето возило.

  Ford SYNC. Напредна технологија за слободни раце

  Ford SYNC ви овозможува да ја контролирате музиката и да примате повици на мобилниот телефон со едноставни, директни гласовни наредби. На пример, ако на мобилниот телефон имате запишано контакт „home (дома)“, треба само да речете: „Call home“ и системот автоматски ќе го избере тој број. Гласовните наредби можете да ги користите и за да пуштате песни од USB или MP3/iPod®, или кога пуштате музика од телефон со вклучен Bluetooth®. Системот може дури и да ви ги прочита на глас дојдовните текстуални пораки. *Трговската марка и логото Bluetooth® се дозволени и се во сопственост на Bluetooth SIG, Inc. и секое нивно користење на овие марки од компанијата Ford Motor Company Limited и нејзините сродни компании е според доделена лиценца. Другите трговски марки и трговски имиња се во сопственост на нивните сопственици.

  Лесно возење во рикверц

  Столбови, канти, ниски ѕидови... Задната камера ви прикажува што има зад вас на екранот вграден во централната конзола и се активира автоматски кога ќе изберете рикверц. Системот прикажува и виртуелни водилки за да ви помогне да се паркирате и во најтесните простори.

  Со сензорите нема стрес при паркирањето

  Сензорите за оддалеченост при паркирање ви помагаат да го оцените растојанието помеѓу возилото и пречките зад вас. Кога сензорите ќе откријат објект, активираат звучно предупредување што се засилува како што се приближувате.

  Помалку истоштувачки возења, поекономични патувања

  Темпоматот со приспособливиот ограничувач на брзина ви помага да го одржите возилото во рамките на поставената брзина што ќе ја изберете. Системот ви помага да заштедите гориво и може да ја намали веројатноста да го надминете ограничувањето на брзината. Секако, темпоматот ви овозможува и да поставите брзина и потоа да ја одржувате за поопуштено возење на долги патувања на автопат.

   

   

   

 • Комфор и погодност

  Новиот Transit Courier ги комбинира паметниот, современ дизајн и технологиите што постојат за да ги исполнат вашите и претставува ефикасно комерцијално возило и практична, удобна канцеларија на тркала.

  Безбеден приклучок за сите ваши уреди

  Приклучокот за уреди е направен за да ги држи сателитската навигација, паметниот телефон или MP3-уред, а има и приклучок за USB.

  Паметен и безбеден простор за складирање

  Како и секое добро работно место, вашето возило е опремено со паметен простор за складирање. Во длабоката централна конзола има место за документи во формат А4, така што во секое време ќе ви бидат при рака. За дополнителна безбедност, во преградата под седиштето може да го скриете лаптопот од погледите. Дури и просторот на панелите на предните врати е одлично искористен со држачи за шишиња од 1,5 литри и 20 унци на секоја од вратите, како и корисен држач за парички од страната на совозачот.

  Удобност преку целата година

  Замрзнати утра, топли жешки денови... вашето возило секогаш ќе ви овозможи пријатна работна околина. Изберете ја електронската автоматска контрола на температурата (EATC) што е достапна како опција и ќе можете да ја изберете точната внатрешна температура што ја сакате и системот ќе ја одржува преку напредната климатизација.

  Исчистете го ветробранот брзо со Quickclear

  Паметната функција е направена за да ве подготви брзо да тргнете во замрзнатите утра. Само допрете копче и ултратенките влакна веднаш ќе се загреат за да го одмрзнат и одмаглат ветробранот, како и да помогнат во одмрзнувањето на бришачите. Системот работи веднаш, иако надвор е многу ладно.

  Лесно дополнување гориво со Ford Easy-Fuel, за дополнување без грешки

  Со Ford Easy-Fuel скоро е невозможно да дополните погрешно гориво во вашето возило едноставно затоа што погрешно црево за дополнување гориво нема да одговара. А бидејќи Ford Easy-Fuel е систем без капаче, никогаш повеќе нема да треба да допирате нечисто капаче за гориво.

  Вашето возило - ваша канцеларија

  Со мобилната поврзливост вградена во новиот Transit Courier, никогаш не било полесно да работите без разлика каде се наоѓате. Кабината има карактеристики кои се направени за да ви помогнат сè да ви биде при рака. Имате еден или два приклучока од 12 волти, приклучоци Aux in и USB, држачи за чаши, простор за лаптоп или документи A4, како и опција за фиока за складишен простор под седиштето.

  Бришачи што автоматски реагираат на дожд

  Бришачите се активираат веднаш штом ќе откријат влажност на ветробранот, а потоа ја приспособуваат брзината за да се справат со сè што ќе ви донесе времето. Можете дури и да изберете од шесте нивоа на чувствителност што определува колку влага да се насобере пред бришачите да ја избришат. Бришачите чувствителни на дожд се достапни како опција со автоматските фарови (видете подолу).

  Предни светла што се вклучуваат автоматски кога е потребно

  Новиот Transit Courier има сензори што откриваат намалување на светлината во квечерините или ако дојде до ненадејна промена на осветлувањето. На пример, ако влезете во тунел. Тоа го активира вклучувањето на автоматските предни светла што може да го направи возењето полесно и побезбедно. Автоматските предни светла се дел од функцијата за бришачи чувствителни на дожд.

  Совршен избор на песни за секое патување

  Со стандардното радио DAB и приклучок за USB/помошен приклучок, никогаш нема да ви недостасуваат музика, вести или најнови информации за состојбата на патиштата. Предните звучници на сите системи ICE имаа премиум дизајн на високотонците и вуферот. Високотонците се наоѓаат во столбот „А“ за да обезбедат одличен квалитет на звукот.

   

   

   

 • Управување

  Лесно совладувајте го секој свиок

  Кружното вртење е многу кратко, само 10,5 метри и може да се направи со само 2,6 свртувања на управувачот, од почеток до крај. Резултат: полесно паркирање во тесен простор и подобро маневрирање во тесни улички.

   

   

   

Bookmark & Share