Transit Van

Комплетно новиот Ford Transit е најголемото комбе во палетата. Со широк избор меѓуоскини растојанија, стилови на кабини, висини на покривот, мотори и многу повеќе ви овозможува долга палета на опции кои можете да ги одберете за вашето возило. Накратко, именувајте го вашиот бизнис, направете листа на вашите и потреби, и ќе наидете на Transit направен со причина точно за вашите потреби.

Долга листа на најсовремени технологии вклучувајќи Ford SYNC со Итна Помош, Адаптивен Темпомат и Контрола при Свиоци. Сите се тука да го олеснат животот и многу од овие системи работат автоматски, оставајќи ве слободни да се концентрирате на поважни работи.

Други технологии, како што е Паметно Регенеративно Полнење, исто така помага да се направат новите моќни мотори на Transit уште по потрошувачко-ефикасни.

Како и за товарниот простр, колку ви треба? Новиот Transit има огромна максимално товарна површина до 15.1m3 и флексибилност да складирате предмети до 4.2m долги (со стандардна предрага на место). Исто така има максимална тежина на влечно возило до 3.5 T.

И што и да носите, ултра цврстите брави и софистицираните аларми ќе го заштитат вашиот товар и вашето возило.

Дознајте повеќе за Новиот Transi и откријте го неговиот: дизајн, возачко искуство, трошоци за користење,перформанис и ефикасност, безбедност и сигурност, каросерии и капацитет, и модели.


Bookmark & Share