Ford Mondeo - 2015

Цена: 20.000

Ford Mondeo - 2015

Тип: 2.0 Дизел
Сила на моторот: 150КС
Број на врати: 4
Поминати километри: 74.000KM
Регистрирана: до 06.08.2018
Година на производство: 2015


Опрема:

Сервисна историја
Систем за навигација
предни и задни паркинг сензори
Воздушно перниче за возач и совозач
Странични воздушни перници, воздушни завеси, воздушно перниче за колено
ABS + EBD, ESC TCS, Hill Launch assist
Електронска рачна сопирачка
My key функција на патниот компјутер
Стартување на возилото со "FordPower" копче
Start/Stop систем
Активна предна решетка
Централно далечинско заклучување и стартување на возилото без клуч
Централна конзола со подвижен наслон за рака и заден наслон за рака
Лумбарно подесување на возачко и совозачко седиште
Сензор за светла, автоматска контрола на долгите светла и сензор за дожд
Загревана предна шофершајбна и греачи на прскалки
Електрика на предни и задни прозорци
Патен компјутер
Кожен волан и кожна рачка на менувач
Електро-хроматски самозатемнуван внатрешен ретровизор
Предни светла за магла со хромиран прстен - адаптивни во свиоци
Темпомат со можност за ограничување на брзината
Двозонски дигитален автоматски клима уред
R/CD/,USB,Bluetooth, команди на волан, 8 зв., 8" дисплеј осетлив на допир
Инструмент табла со 10" TFT екран во бојa
LED задни светла и амбиентално кабинско мулти-колор LED осветлување
Халогени предни светла и халогени дневни светла
17" алуминиумски фелни со 15 краци
Анти-алергиски ентериер со TÜV сертификат
Предни спортски седишта со греачи
Електрично загревани и електрично преклопиви странични ретровизори


ЦЕНА: 20.000 Eur.

Bookmark & Share