Volvo S60- 2013

Цена: 17.300

Volvo S60

Тип: 2.4 TDCi дизел
Сила на моторот: 215КС
Број на врати: 4
Поминати километри: 269.000KM рва регистрација: 10.2012
Регистрирана: до 06.09.2017
Година на производство: 2013

Опрема:

Автоматски менувач
Стартување на возилото без клуч
Високо ниво на опременост SUMMUM
Активни ксенон светла
Прскалки под висок притисок за предните светла
SITY SAFETY помош при градско возење со автоматско кочење
Кожни седишта
Радио CD и команди за радио на воланот
ABS, систем за сопирање со EBD- дополнителна електрична дистрибуција на глицерин во сопирачките
EBL – итна светлосна сигнализација за кочење
EBA – асистенција при нагло сопирање
DSTC – динамичка стабилност и контрола на пролизгувањето
Електрика на прозорци
Електрика и на ретровизори
Предни и задни паркинг сензори
Серво управувач обложен со кожа
Централна брава со далечинско заклучување
Автоматски двозонски клима уред
Темпомат
Борд компјутер

ЦЕНА: 17.300 Eur.

Bookmark & Share