Volvo XC60 - 2011

Цена: 23.900

Volvo XC60

Тип: 2.4 TDCi дизел
Сила на моторот: 215КС
Број на врати: 5
Поминати километри: 133.000KM
Регистрирана: до 11.08.2018
Година на производство: 2011
Прва регистрација: 10.2012Опрема:

Погон на сите тркала AWD
Сервисна историја
Сила на моторот: 215ks, 2400 cm3
Автоматски менувач
Високо ниво на опременост SUMMUM
Активни ксенон светла
Прскалки под висок притисок за предните светла
CITY SAFETY помош при градско возење со автоматско кочење
Кожни седишта
Радио CD и команди за радио на воланот
ABS, систем за сопирање со EBD- дополнителна електрична дистрибуција на глицерин во сопирачките
EBL – итна светлосна сигнализација за кочење
EBA – асистенција при нагло сопирање
DSTC – динамичка стабилност и контрола на пролизгувањето

Електрика на прозорци
Електрика и на ретровизори
Предни и задни паркинг сензори
Серво управувач обложен со кожа
Централна брава со далечинско заклучување
Автоматски двозонски клима уред
Темпомат
Борд компјутер

ЦЕНА: 23.900 Eur.

Bookmark & Share