Volvo XC60 - 2013

Цена: 33.000

Volvo XC60 - 2013

Тип 2.4 Дизел
Сила на моторот: 215КС
Број на врати: 5
Поминати километри: 83.000KM
Година на производство: 2013
Регистрирана до: 06.08.2018


Опрема:


Погон на сите тркала AWD
Сервисна историја
Автоматски менувач
Високо ниво на опременост SUMMUM
Панорамски покрив
Активни ксенон светла
Прскалки под висок притисок за предните светла
SITY SAFETY помош при градско возење со автоматско кочење
Адаптивен темпомат (следи возила)
Кожни седишта
Електрика на седишта со меморија
Радио CD и команди за радио на воланот
ABS, систем за сопирање со EBD- дополнителна електрична дистрибуција на глицерин во сопирачките
EBL – итна светлосна сигнализација за кочење
EBA – асистенција при нагло сопирање
DSTC – динамичка стабилност и контрола на пролизгувањето
Електрика на прозорци
Електрика и на ретровизори
Предни и задни паркинг сензори
Паркинг камера
Серво управувач обложен со кожа
Централна брава со далечинско заклучување
Автоматски двозонски клима уред
Борд компјутер


ЦЕНА: 33.000

Bookmark & Share