Половни возила

Тука може да ја пронајдете листата на половни возила. Сите прикажани возила се со претходно извршена инспекција за исправност како и сервисна книшка.

Ми-Да Гранд Моторс откупува и препродава само возила купени и сервисирани во Македонија.

Доколку сте заинтересирани за половните или ТЕСТ возилата и ви се потребни повеќе информации јавете се на:

(+389)70 359 820 | (02)30 73 103

FORD B-MAX - 2014

Тип: 1.5 дизел
Зафатнина на мотор: 1.499 cm3
Сила на моторот: 75 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 89.000 km
Регистрирана: до 30.01.2019
Година на производство: 2014

ОПРЕМА

Електрично задвижување на сите прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Мануелна клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори  со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Мануелно висинско подесување на возачко седиште
Bluetooth
6 звучници и команди за радио на волан
Централна конзола 
Мало резервно тркало

ЦЕНА: 8.800 €

VOLVO XC70 - 2015

Сила на моторот: 220ks, 2400 cm3 AWD
Број на врати: 5 
Година на производство: 2015 
Поминати километри: 75000km.
Прв сопственик со комплетна сервисна историја во МИДА ГРАНД МОТОРС
Навигација
Паркинг греач со тајмер
Кожен ентериер
Елактрика со меморија на седишта
Двозонски клима уред, 
Електрични прозорци, 
Наслон за рака, 
Електрични прилагодливи и загревани странични ретровизори, 
LED предни светла за денско возење
LED задни светла, 
Мултифункционален управувач, 
Кожен управувач со команди, 
Управувач подесив по висината и длабочината, 
Систем за следење на притисокот во гумите (TPMS), 
Помош при тргнување на угорнина, Електрична рачна сопирачка, 
Предупредување од фронтален судар со стоп состав, 

ЦЕНА: 35.000 €

FORD FOCUS - 2013

Тип: 1.6 дизел
Зафатнина на мотор: 1.560 cm3
Сила на моторот: 95 KS
Број на врати: 4
Поминати километри: 125.000 km
Регистрирана: до 01.02.2019
Година на производство: 2013

OПРЕМА

Цандѕ Ред 4-слојна металик боја
Воздушно перниче за возачот и совозачот
Странични воздушни перници и воздушни завеси 
АБС + ЕСП, ЕБА
ИСОФИЏ
Пасивен систем против кражба
Електрично задвижување на предните прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Електрични ретровизори со грејачи и странични индикатори
Електрика на предни прозори
Предни спортски седишта
Кожен волан со 4 краци, кожна рачка на менувач
Мануелна клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори  со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Мануелно висинско подесување на возачко седиште
Р/ЦД со 3.5” 2 линиски дисплеј, АУЏ и УСБ конектори во предна ладица
6 звучници и команди за радио на волан
Предни магленки со хромирано куќиште
Задни светла за магла
Задна делива клупа 60/40
Заден спојлер во боја на каросерија
Централна конзола 
Спортска суспензија 
16” алу. фелни со 215/55Р 16 гуми
Мало резервно тркало
Предни и задни светла за читање
Држачза очила кај возачот
Хромирана лајсна на вратите
Предни светла со црно куќиште
Нивелирање на фарови
Тонирани стакла

ЦЕНА: 8.800 €

FORD FIESTA - 2012

Тип: 1.4 дизел
Зафатнина на мотор: 1.399 cm3
Сила на моторот: 68 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 114.000 km
Регистрирана: до 28.11.2019
Година на производство: 2012

OПРЕМА

Електрично задвижување на предните прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Мануелна клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Сервисна историја
Направен голем сервис
Централна конзола
Мало резервно тркало

ЦЕНА: 6.500 €

FORD KUGA BUSINESS - 2017

Тип: 2.0 TDCi
Зафатнина на мотор: 1.997 cm3
Сила на моторот: 150 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 31.000 km
Регистрирана: до 05.12.2019
Година на производство: 2017

OПРЕМА

Автоматска двозонска клима уред со отвори во задниот дел
Предни и задни светла за магла
Предни и задни греачи на шофершајбна
8" Екран на допир со навигација,
Дневни лед светла
Затемнети задни стакла
Електрично преклопливи ретровизори и греачи во нив
Стар стоп систем
Темпомат
Палење на копче со два клуча
17” алу. фелни

ЦЕНА: 21.000 €

Renault Megane CC - 2007

Тип: 1.5 дизел
Сила на моторот: 105 KS
Број на врати: 2
Поминати километри: 82.000 km
Регистрирана: до 09.07.2019
Година на производство: 2007

OПРЕМА

Металик боја
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Електрика на прозори
Кожен волан со, кожна рачка на менувач
Автоматска клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување
Предни и задни светла за магла
17” алу. фелни со летни и 15" челични со зимски гуми
Задни паркинг сензори
Кабрио со метален кров
Темпомат

ЦЕНА: 5.000 €

FORD FOCUS TITANIUM - 2011

Тип: 1.8 дизел
Зафатнина на мотор: 1.799 cm3
Сила на моторот: 116 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 100.000 km
Регистрирана: до 20.03.2019
Година на производство: 2011

OПРЕМА

Направен голем сервис
Електрично задвижување на сите прозори
ISOFIX
Затемнети фабрички стакла
Темпомат
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Аларм, глобално затворање на сите прозори
Автоматска двозонска клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
SONY радио со Bluetooth
8 звучници и команди за радио на волан
Централна конзола
Мало резервно тркало

ЦЕНА: 6.700 €

FORD FOCUS GIA - 2006

Тип: 1.6 benzin
Сила на моторот: 100 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 200.000 km
Регистрирана: до 25.07.2019
Година на производство: 2006

OПРЕМА

Електрично задвижување на сите прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Автоматска двозонска клима
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Сензори за дожд и светло
Bluetooth
SONY радио со 6 CD и команди за радио на волан
Централна конзола
Мало резервно тркало

ЦЕНА: 3.000 €

FORD MUSTANG - 2006

Тип: 4.0 бензин
Сила на моторот: 210 KS
Поминати километри: 150.000 km
Година на производство: 2006

OПРЕМА

ЦЕНА: 16.000 €

FORD FOCUS - 2015

Тип: 1.6 дизел
Зафатнина на мотор: 1.560 cm3
Сила на моторот: 115 KS
Број на врати: 4
Поминати километри: 95.000 до 125.000 km
Регистрирана: до 13.02.2020
Година на производство: 2015

OПРЕМА

ABS+ESP, EBA (Emergency brake assist)
Помош при тргнување по нагорнина
Предни воздушни перничиња за возач и совозач
Странични воздушни перничња
Воздушни завеси напред и назад
ISOFIX подготовка,
Централно делечинско заклучување со 1 преклоплив клуч
Пасивен систем против кражба
Електрика на предни прозорци
Електрично подесиви ретровизори со греачи и странични индикатори
Мануелен клима уред
Патен компјутер
Прогресивен електричен серво управувач подесив по висина и длабочина
Радио/CD со 3.5” 2-линиски монохроматски дисплеј, USB поврзување, 6 звучници и команди на волан
16” челични тркала со 205/55R-16 пневматици
Кожен волан со 3 краци
Кожна рачка на менувач
Предна црна решетка со хромирана лајсна
Џебови во задниот дел од предните седишта
Предни и задни светла за магла
Bluetooth

ЦЕНА: 9.900 €

RENAULT TRAFIC - 2013

Тип: 2.0 дизел
Зафатнина на мотор: 1.995 cm3
Сила на моторот: 115 KS
Поминати километри: 47.000 km
Регистрирана: до 15.02.2020
Година на производство: 2013

OПРЕМА

со сервисна историја
највисоко ниво на опрема

ЦЕНА: 20.000 €

FORD MONDEO - 2012

Тип: 2.0 дизел
Зафатнина на мотор: 1.997 cm3
Сила на моторот: 140 KS
Број на врати: 4
Поминати километри: 199.000 km
Регистрирана: до 01.12.2019
Година на производство: 2012

ТИТАНИУМ OПРЕМА

Воздушно перниче за возачот и совозачот
Странични воздушни перници и воздушни завеси
ABS + ESP, EBA
ISOFIX
Пасивен систем против кражба
Електрично задвижување на сите прозори
Темпомат
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Предни и задни греачи на шофершајбна
Електрични ретровизори со грејачи и странични индикатори
Кожен волан со 4 краци, кожна рачка на менувач
Автоматски двозонски клима уред
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Сони радио со 6 звучници и команди за радио на волан
Предни и задни светла за магла
Централна конзола
16” алу. фелни со 215/55Р 16 гуми
Мало резервно тркало
Држачза очила кај возачот
Хромирана лајсна на вратите

ЦЕНА: 9.990 €