Новиот Ford Puma достапен во Македонија од 2020 година!

Ви го претставуваме Ford Puma, најновиот компактен кросовер кој е инспириран од SUV возилата на Ford! Неговиот совршен инженеринг е комбинација од воодушевувачки екстериерен дизајн, најголем товарен простор во својата класа и софистицираната 'mild-hybrid' технологија.

Со својот харизматичен и заводлив стил, елегантниот Ford Puma нè воведува во новото поглавје на идентитетот на дизајни на Ford. Поддржан од иновативни концепти на задната преграда, нуди практични решенија за секојдневните проблеми со складирањето.

Благодарение на Ford EcoBoost Hybrid 48-volt технологија, сопствениците на Puma ќе искусат извондредно моќни перформанси и максимално оптимизирана ефикасност.

Mild-hybrid - електрифицираниот мотор беспрекорно ги интегрира електричната асистенција на вртежен момент со нискo триење и три-цилиндарскиот 1.0-литарски EcoBoost бензински мотор, доставувајќи до 155 КС!

 Достапен во Македонија од 2020 година!