Ексклузивна понуда за Ford EcoSport

Ексклузивна понуда за Ford EcoSport

Единствено сега Новиот Ford EcoSport со Business ниво на опрема која вклучува:

 • ABS + ESC + RSC + ЕВА, HLA - помош при тргнување во нагорнина,

 • Предни воздушни перници,

 • Воздушни завеси,

 • Централно далечинско заклучување,

 • Аларм,

 • Предни светла за магла активни во свиоци,

 • Дневни LED светла,

 • Систем за следење на притисок во гуми,

 • Фиока под совозачкото седиште,

 • Ел.подесиви и загревани странични ретровизори,

 • Опрема за ладен старт (-25C),

 • Патен компјутер,

 •  HomeSafe предни светла,

 • Halogen задно високо поставено светло,

 • Тонирани стакла,

 • 16" челични фелни со 205/60R16 гуми,

 • Кожен волан со хромиран вметок,

 • Предни и задни велур патосници,

 • 12V приклучок,

 • Светло во товарниот дел,

 • Ел.преклопливи ретровизори,

 • Темпомат со можност за ограничување на брзината,

 • Црни надолжни кровни носачи,

 • Задни паркинг сензори,

 • ICE pack 50 Navigation (Радио АМ/FM, Bluetooth, SYNC 2.5, 8" екран осетлив на допир, 7 звучници, 2 USB приклучока, команди за радиото на волан)

Опремен со најдобриот 1.0 EcoBoost бензински мотор со 125 коњски сили, по промотивна цена од: 16.900 €

»  Дознај повеќе за Новиот Ford EcoSport

»  Преземи ценовник за Ford EcoSport