Ford FOCUS Акциска понуда

Ford FOCUS Акциска понуда

Ford FOCUS Акциска понуда

Ford Focus со 1.5 TiVCT бензински мотор и 123КС достапна по промотивна цена од 17.690€

Со CONNECTED ниво на опрема кое вклучува:

 • Keyless entry & Keyless stаrt,
 • Двозонска автоматска клима
 • ABS сопирачки,
 • ESP - Систем против пролизгување,
 • HLA - Помош при тргнување во нагорнина,
 • EBA - Ел. помош при сопирање,
 • Предни и странични воздушни перници за возач и совозач, Воздушни завеси,
 • Ел.подесиви и загревани странични ретровизори во боја на каросерија,
 • Преден и заден браник делумно во боја на каросерија,
 • Предни LED дневни светла,
 • Кожен волан и менувач,
 • Ел. на предни и задни прозори,
 • Електронска рачка сопирачка,
 • Централно далечинско заклучување со 2 преклопливи клуча,
 • My Key Gen 2 функција на патниот компјутер,
 • Ел.серво управувач подесив во 4 правци,
 • Drive mode (Normal, Eco, Sport)- избор на стил на возење,
 • Предни светла за магла активни во свиоци,
 • Централна конзола со наслон за рака,
 • Спортски предни седишта,
 • 16" алуминиумски фелни со 205/60/R16 гуми,
 • Ел.преклопливи ретровизори,
 • Предни и задни паркинг сензори,
 • Задна паркинг камера,
 • Темпомат со можност за ограничување на брзината,
 • 4.2" TFT екран во боја на инструмент табла,
 • Безжичен полнач за телефон
 • ICE Pack 47 - (Радио+DAB, 8" екран осетлив на допир со Навигација, SYNC и Bluetooth, команди за радиото на волан, 6 Звучници, гласовни команди за радиото, Аpp Link Android Auto/Apple CarPlay, 2 USB приклучока).
 • LED светла во кабина,
 • Предни патосници,
 • Тонирани стакла,
 • ISOFIX на задните седишта