Половни возила

Тука може да ја пронајдете листата на половни возила. Сите прикажани возила се со претходно извршена инспекција за исправност како и сервисна книшка.

Ми-Да Гранд Моторс откупува и препродава само возила купени и сервисирани во Македонија.

Доколку сте заинтересирани за половните или ТЕСТ возилата и ви се потребни повеќе информации јавете се на:

(+389)70 359 820 | (02)30 73 103

FORD B-MAX - 2014

Тип: 1.5 дизел
Зафатнина на мотор: 1.499 cm3
Сила на моторот: 75 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 89.000 km
Регистрирана: до 30.01.2019
Година на производство: 2014

ОПРЕМА

Електрично задвижување на сите прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Мануелна клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори  со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Мануелно висинско подесување на возачко седиште
Bluetooth
6 звучници и команди за радио на волан
Централна конзола 
Мало резервно тркало

ЦЕНА: 8.800 €

VOLVO XC70 - 2015

Сила на моторот: 220ks, 2400 cm3 AWD
Број на врати: 5 
Година на производство: 2015 
Поминати километри: 75000km.
Прв сопственик со комплетна сервисна историја во МИДА ГРАНД МОТОРС
Навигација
Паркинг греач со тајмер
Кожен ентериер
Елактрика со меморија на седишта
Двозонски клима уред, 
Електрични прозорци, 
Наслон за рака, 
Електрични прилагодливи и загревани странични ретровизори, 
LED предни светла за денско возење
LED задни светла, 
Мултифункционален управувач, 
Кожен управувач со команди, 
Управувач подесив по висината и длабочината, 
Систем за следење на притисокот во гумите (TPMS), 
Помош при тргнување на угорнина, Електрична рачна сопирачка, 
Предупредување од фронтален судар со стоп состав, 

ЦЕНА: 35.000 €

FORD FIESTA - 2012

Тип: 1.4 дизел
Зафатнина на мотор: 1.399 cm3
Сила на моторот: 68 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 114.000 km
Регистрирана: до 28.11.2019
Година на производство: 2012

OПРЕМА

Електрично задвижување на предните прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Мануелна клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Сервисна историја
Направен голем сервис
Централна конзола
Мало резервно тркало

ЦЕНА: 5.800 €

FORD KUGA BUSINESS - 2017

Тип: 2.0 TDCi
Зафатнина на мотор: 1.997 cm3
Сила на моторот: 150 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 31.000 km
Регистрирана: до 05.12.2019
Година на производство: 2017

OПРЕМА

Автоматска двозонска клима уред со отвори во задниот дел
Предни и задни светла за магла
Предни и задни греачи на шофершајбна
8" Екран на допир со навигација,
Дневни лед светла
Затемнети задни стакла
Електрично преклопливи ретровизори и греачи во нив
Стар стоп систем
Темпомат
Палење на копче со два клуча
17” алу. фелни

ЦЕНА: 21.000 €

Renault Megane CC - 2007

Тип: 1.5 дизел
Сила на моторот: 105 KS
Број на врати: 2
Поминати километри: 82.000 km
Регистрирана: до 09.07.2019
Година на производство: 2007

OПРЕМА

Металик боја
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Електрика на прозори
Кожен волан со, кожна рачка на менувач
Автоматска клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување
Предни и задни светла за магла
17” алу. фелни со летни и 15" челични со зимски гуми
Задни паркинг сензори
Кабрио со метален кров
Темпомат

ЦЕНА: 5.000 €

FORD MUSTANG - 2006

Тип: 4.0 бензин
Сила на моторот: 210 KS
Поминати километри: 150.000 km
Година на производство: 2006

OПРЕМА

ЦЕНА: 13.000 €

FORD FOCUS - 2015

Тип: 1.6 дизел
Зафатнина на мотор: 1.560 cm3
Сила на моторот: 115 KS
Број на врати: 4
Поминати километри: 95.000 до 125.000 km
Регистрирана: до 13.02.2020
Година на производство: 2015

OПРЕМА

ABS+ESP, EBA (Emergency brake assist)
Помош при тргнување по нагорнина
Предни воздушни перничиња за возач и совозач
Странични воздушни перничња
Воздушни завеси напред и назад
ISOFIX подготовка,
Централно делечинско заклучување со 1 преклоплив клуч
Пасивен систем против кражба
Електрика на предни прозорци
Електрично подесиви ретровизори со греачи и странични индикатори
Мануелен клима уред
Патен компјутер
Прогресивен електричен серво управувач подесив по висина и длабочина
Радио/CD со 3.5” 2-линиски монохроматски дисплеј, USB поврзување, 6 звучници и команди на волан
16” челични тркала со 205/55R-16 пневматици
Кожен волан со 3 краци
Кожна рачка на менувач
Предна црна решетка со хромирана лајсна
Џебови во задниот дел од предните седишта
Предни и задни светла за магла
Bluetooth

ЦЕНА: 8.900 €

RENAULT TRAFIC - 2013

Тип: 2.0 дизел
Зафатнина на мотор: 1.995 cm3
Сила на моторот: 115 KS
Поминати километри: 47.000 km
Регистрирана: до 15.02.2020
Година на производство: 2013

OПРЕМА

со сервисна историја
највисоко ниво на опрема

ЦЕНА: 20.000 €

FORD MONDEO - 2012

Тип: 2.0 дизел
Зафатнина на мотор: 1.997 cm3
Сила на моторот: 140 KS
Број на врати: 4
Поминати километри: 199.000 km
Регистрирана: до 01.12.2019
Година на производство: 2012

ТИТАНИУМ OПРЕМА

Воздушно перниче за возачот и совозачот
Странични воздушни перници и воздушни завеси
ABS + ESP, EBA
ISOFIX
Пасивен систем против кражба
Електрично задвижување на сите прозори
Темпомат
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Предни и задни греачи на шофершајбна
Електрични ретровизори со грејачи и странични индикатори
Кожен волан со 4 краци, кожна рачка на менувач
Автоматски двозонски клима уред
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Сони радио со 6 звучници и команди за радио на волан
Предни и задни светла за магла
Централна конзола
16” алу. фелни со 215/55Р 16 гуми
Мало резервно тркало
Држачза очила кај возачот
Хромирана лајсна на вратите

ЦЕНА: 9.500 €

FORD MONDEO - 2012

Тип: 2.0 дизел
Сила на моторот: 140 KS
Број на врати: 4
Поминати километри: 140.000 km
Регистрирана: до 05.04.2019
Година на производство: 2012

TREND OПРЕМА

Воздушно перниче за возачот и совозачот
Странични воздушни перници и воздушни завеси
ABS + ESP, EBA
ISOFIX
Пасивен систем против кражба
Електрично задвижување на сите прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Електрични ретровизори со грејачи и странични индикатори
Кожен волан со 4 краци, кожна рачка на менувач
Автоматска двозонска клима уред
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Мануелно висинско подесување на возачко седиште
6 звучници и команди за радио на волан
Предни и задни светла за магла
Централна конзола
16” алу. фелни со 215/55R 16 гуми
Мало резервно тркало
Држач за очила кај возачот

ЦЕНА: 9.700 €

FORD FOCUS TITANIUM - 2011

Тип: 2.0 дизел
Зафатнина на мотор: 1.997 cm3
Сила на моторот: 140 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 156.000 km
Регистрирана: до 10.05.2019
Година на производство: 2011

OПРЕМА

Воздушно перниче за возачот и совозачот
Странични воздушни перници и воздушни завеси
ABS + ESP, EBA
ISOFIX
Пасивен систем против кражба
Електрично задвижување на сите прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Електрични ретровизори со грејачи и странични индикатори
Кожен волан со 4 краци, кожна рачка на менувач
Автоматска двозонска клима
Ел. подесиви и загревни ретровизори со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Мануелно висинско подесување на возачко седиште
Блуетоотх ,Р/ЦД со 3.5” 2 линиски дисплеј, АУЏ и УСБ конектори во предна ладица
6 звучници и команди за радио на волан
Предни магленки со хромирано куќиште
Предни и задни светла за магла
Задна делива клупа 60/40
Централна конзола
17” алу. фелни со 215/55Р 16 гуми
Мало резервно тркало
Држачза очила кај возачот
Хромирана лајсна на вратите

ЦЕНА: 9.300 €

VOLVO XC60 - 2011

Тип: 2.4 TDCi
Зафатнина на мотор: 2.400 cm3
Сила на моторот: 215ks
Број на врати: 5
Поминати километри: 129.000км
Регистрирана: до 11.08.2017
Година на производство: 2011

OПРЕМА

Погон на сите тркала AWD
Сервисна историја
Сила на моторот: 215ks, 2400 cm3
Број на врати: 5
Поминати километри: 129.000км
Регистрирана: до 11.08.2017
Година на производство: 2011
Автоматски менувач
Високо ниво на опременост SUMMUM
Активни ксенон светла
Прскалки под висок притисок за предните светла
SITY SAFETY помош при градско возење со автоматско кочење
Кожни седишта
Радио CD и команди за радио на воланот
ABS, систем за сопирање со EBD- дополнителна електрична дистрибуција на глицерин во сопирачките
EBL – итна светлосна сигнализација за кочење
EBA – асистенција при нагло сопирање
DSTC – динамичка стабилност и контрола на пролизгувањето
Електрика на прозорци
Електрика и на ретровизори
Предни и задни паркинг сензори
Серво управувач обложен со кожа
Централна брава со далечинско заклучување
Автоматски двозонски клима уред
Темпомат
Борд компјутер

ЦЕНА: 18.500 €

CITROEN C3 - 2008

Тип: 1.0 BENZIN
Број на врати: 5
Поминати километри: 106.000 km
Регистрирана: до 20.05.2019
Година на производство: 2008

OПРЕМА

Електрично задвижување на предните прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Мануелна клима уред
Патен компјутер
централно заклучување со два клуча
Централна конзола
Плин со атест
Мало резервно тркало

ЦЕНА: 3.500 €

CITROEN C4 - 2016

Тип: 1,6 дизел
Сила на моторот: 100 KS
Број на врати: 5
Поминати километри: 70.000 km
Регистрирана: до 06.11.2019
Година на производство: 2016

OПРЕМА

Воздушно перниче за возачот и совозачот
Странични воздушни перници и воздушни завеси
ABS + ESP, EBA
ISOFIX
Пасивен систем против кражба
Електрично задвижување на сите прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Електрични ретровизори со грејачи и странични индикатори
Кожен волан со 4 краци, кожна рачка на менувач
Мануелен клима уред
Ел. подесиви и загревни ретровизори со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два клуча
Дневни лед светла
Мануелно висинско подесување на возачко седиште
Предни и задни светла за магла
Задна делива клупа 60/40
Централна конзола
Мало резервно тркало
Хромирана лајсна на вратите

ЦЕНА: 9.900 €

FORD MONDEO TREND - 2013

Тип: 2.0 дизел
Зафатнина на мотор: 1.997 cm3
Сила на моторот: 140 KS
Број на врати: 4
Поминати километри: 185.000 km
Регистрирана: до 20.04.2020
Година на производство: 2013

OПРЕМА

Сет летни и зимски гуми
Воздушно перниче за возачот и совозачот
Странични воздушни перници и воздушни завеси
ABS + ESP, EBA
ISOFIX
Пасивен систем против кражба
Електрично задвижување на сите прозори
Прогресивен серво управувач подесив по висина и длабочина
Електрични ретровизори со грејачи и странични индикатори
Автоматска двозонска клима
Ел. подесиви и загревни ретровизори со странични индикатори
Патен компјутер
Далечинско централно заклучување со два преклопливи клуча
Мануелно висинско подесување на возачко седиште
Блуетоотх ,Р/ЦД со 3.5” 2 линиски дисплеј, АУЏ и УСБ конектори во предна ладица
6 звучници и команди за радио на волан
Предни и задни светла за магла
Централна конзола
16” алу. фелни со 215/55Р 16 гуми
Мало резервно тркало

ЦЕНА: 8.700 €