Дали разновидноста некогаш изгледала толку добро?

НОВ FORD FOCUS

Стил како никогаш досега

НОВ FORD FOCUS

НОВ ФОКУС НА FORD

Со впечатлив нов дизајн и преполна со технололгии за поврзување од современата  генерација, новото искуство во новиот Focus е подобро од кога било.

Новиот и интуитивен 13,2-инчен екран на допир во боја се одликува со софистицирана технологија SYNC 4. Поврзаната навигација и Ford Secure ве одржуваат беспрекорно поврзани и ви даваат пристап до високотехнолошки безбедносни карактеристики.

Влезете во електрифицираниот свет на ефикасност и контрола со новиот EcoBoost Hybrid PowerShift автоматски менувач. За да се подобри флексибилноста, новата влажна зона во Focus Estate ви овозможува безбедно да ја одделите влажната и сувата опрема.

Изберете помеѓу робусната практичност на Ford Focus Active, луксузниот комфор на Titanium, стилот инспириран од спортот на ST-Line или возбудливите сеопфатни перформанси на ST.

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

ВО АКЦИЈА

CONNECTED INTELLIGENCE

Stay connected to the world around you with new Ford SYNC 4. Including high-definition 13.2” touchscreen, cloud-connected navigation, plus advanced voice control with natural language recognition. The new Focus can wirelessly connect to your smartphone via Android Auto™/Apple CarPlay™

НОВ ФОКУС ECOBOOST HYBRID

Новиот Focus EcoBoost Hybrid е достапен со напредниот автоматски менувач PowerShift. Седумстепениот автоматски менувач со двојна спојка е прецизно конструиран за да овозможи поефикасен, по економичен погон што ги надополнува електрично зголемените перформанси на хибридниот мотор.

ЦЕНОВНИК

Преземете ценовник за Ford Focus

БРОШУРА

Преземете брошура за Ford FOCUS