Паметно, на секое ниво

FORD PUMA

Еднакво динамично како што изгледа

FORD PUMA

Сè освен обично

PUMA ST-LINE X GOLD EDITION

FORD PUMA ECOBOOST HYBRID

Иновативен дизајн ориентиран кон луѓето, храбар надворешен стил на SUV со софистициран хибриден погон.

Ford Puma е достапна со plug-in mild hyubrid со бензински мотор EcoBoost кој помагада добиете максимална километража при возењето со намалени емисии.

ВОЗЕЊЕ КОЕ ВИ ВЛЕВА НАСМЕВКА НА ЛИЦЕТО

Со голем број иновативни карактеристики, Ford Puma го претвора секое возење во задоволство. Избори за режим на возење и Ford Co-Pilot360, неверојатен пакет на помошни технологии кои работат заедно за да ви помогнат да забрзувате, сопирате, па дури и да управувате со вашата Puma.

Патот напред внимателно се надгледува со активна контрола на возењето, помош за спречување судир и помош за избегнување на препреки што предупредува за потенцијални опасности.

ТЕХНОЛОГИЈА КОЈА ГО ПРАВИ ВОЗЕЊЕТО ЗАДОВОЛСТВО

За да го подобрите вашето уживање додека возите, Ford Puma нуди низа технологии, вклучувајќи: Ford Co-Pilot 360, изборни режими на возење, адаптивен темпомат, помош при судир и помош при избегнување на потенцијален судир.

ПОЧИСТА ХИБРИДНА ТЕХНОЛОГИЈА

Ford Puma нуди избор помеѓу plug-in mild хибриден или EcoBoost бензински мотор. Обезбедува импресивна економичност на горивото и значително пониски емисии на CO2 од другите нехибридни мотори, сето тоа без да се загрозат нејзините извонредни перформанси за забава при возењето.

Новата ера на хибридни електрични возила е тука.

МОДЕРНА И ИНОВАТИВНА

Кабината на Ford Puma ве обвива со елегантен дизајн и префинетост. Додека голем број паметни функции и иновативни технологии ви даваат целосна контрола. Поврзете ја вашата Puma со апликацијата FordPass за да отклучите уште повеќе паметни функции за возење. (консултирајте се со вашиот локален дилер околу достапноста на FordPass)

ТУКА Е ДА ВЕ ЗАШТИТИ

Ford Puma доаѓа со паметни технологии за безбедност и помош, кои се дизајнирани да ве заштитат вас, вашето семејство и другите учесници во сообраќајот.

 
Од предупредување за потенцијални опасности од судир, до паметни системи кои ви помагаат да ја одржите влечната сила и стабилноста. Ford Puma е тука да те заштити.

ПАМЕТНО ИСКОРИСТЕН ПРОСТОР

Прекрасно извајаната надворешност на Ford Puma е избалансирана со внимателна функционалност. Вклучувајќи го бескомпромисниот капацитет на задниот багаж, прифаќајќи инвентивен пристап кон просторот благодарение на иновативниот MegaBox кој обезбедува дополнителни 80 литри простор за складирање. (Капацитет на мегакутија 68L во комбинација со mHEV погонска единица)

ЦЕНОВНИК

Преземете ценовник за Ford PUMA

БРОШУРА

Преземете брошура за Ford PUMA