3500 kg
МАКСИМАЛЕН КАПАЦИТЕТ НА ВЛЕЧЕЊЕ
3190 kg
МАКСИМАЛНА ТЕЖИНА НА ТОВАРАЊЕ
1200 kg
МАКСИМАЛЕН БРУТО КАПАЦИТЕТ

ОТКРИЈТЕ ГО RANGER ВО СЕКОЈ ДЕТАЛ

НОВИОТ FORD RANGER

НАЈНОВАТА ИТЕРАЦИЈА НА ИКОНАТА Е ТУКА.

Со извонредна носивост, најдобра тракција(влечење) во класата, импресивна агилност надвор од патот и широк асортиман на мотори, опции за возење и каросерија - јасно е зошто целосно новиот Ford Ranger продолжува да биде најпродаваниот пик-ап во Европа.

А сега е уште подобро.

Обезбедува храбар нов изглед, зголемени способности и низа возбудливи нови дизајни и технолошки карактеристики. Целосно новиот модел е нашиот најспособен и импресивен Ranger досега.

НОВИОТ FORD RANGER - СЕ РАЗЛИКУВА ОД ОСТАНАТИТЕ

КЛУЧНИ КАРАКТЕРИСТИКИ

All-New Ford Ranger dashboard view

ДИЗАЈН

Редизајнираната надворешност на Ranger дава силна изјава за модерната добро изработена цврстина.
Се одликува со задебелена правоаголна предна табла со препознатливи дневни светла на „C-Clamp“, мускулести страни на каросеријата и поширок став од порано.
Не само што ја зголемува стабилноста, туку и изгледа поцврсто.
All-New Ford Ranger rear 3/4 view driving under overpass

ПОДГОТВЕН ЗА СЕКОЈ ТЕРЕН

Целосно новиот Ranger е повеќе од способен, на или надвор од патот. Достапен со избор на импресивни опции за мотор и погон и напреден систем за управување надвор од патиштата.
Уживајте во големиот број на функции за помош на возачот, како што се интелигентната адаптивна контрола на патувањето за одржување на лентата и подобрена активна помош при паркирање.
All-New Ford Ranger tailgate workbench in use

РАБОТНА ПОВРШИНА КАДЕ И ДА ОДИШ

Барате функции за да ја олесните работата? Што велите за работна маса вградена во задната врата, вграден инвертер кој снабдува 240V и 400W за вашите електрични алатки?

Паметни нови решенија за складирање, скала за поткачување на задниот браник, далечинско зонско осветлување или едноставно зголемен товарен простор? Сето тоа можете да го најдете во новиот Ford Ranger.
All-New Ford Ranger connected navigation demonstrated on screen

ПОВРЗАНОСТ & ТЕХНОЛОГИЈА

Опремен со арсенал на најсовремени технологии за поврзување и помош. Од подобрена гласовна контрола, до навигација и паметен телефон.
Поврзете со со вградениот Alexa Built-in и Ford SYNC 4A, со вградено полнење на безжичниот уред или напојување на вашите електрични алатки.

ЦЕЛОСЕН АСОРТИМАН

Со широк асортиман на сериски понуди, како и стилови на каросерија, мотори и опции за возење- новиот Ford Ranger има се што ви треба.

All-New Ranger XL in frozen white 3/4 fron view

XL

Цврст и подготвен за работа. Ranger XL ги испорачува сите потребни алатки за да се заврши работата.

Стандардни клучни карактеристики:

 • 8“ дигитален инструмент табла со целосна боја
 • SYNC 4A со централен екран на допир од 10,1 “
 • NCAP оцена од 5 ѕвездички
 • Помош пред судир и асистенција при управување
 • Далечно странично воздушно перниче
 • Камера за заден поглед, задни сензори за паркирање и помош за сопирање наназад
 • Oстаток за товар и надворешни шини за прицврстување

XLT

Ranger XLT ги испорачува сите основни алатки за да ја завршите работата со дополнителни нивоа на удобност и практичност.

Дополнителни клучни карактеристики во однос на XL:

 • 16“ алуминиумски тркала
 • Преден браник во боја на каросеријата, рачки на вратите, обвивки на ретровизорите и заден браник
 • Предни светла за магла
 • Quickclear загреано ветробранско стакло и загреани ретровизори
 • Електрични прозорци со еднократна употреба
 • Лесно подигање на задната врата
 • Рачна климатизација
 • Електрично заклучување на задната врата
 


WILDTRAK

Нуди супериорна софистицираност и удобност, со уникатни детали за спортски дизајн - изгледот на Ranger Wildtrak е исто толку впечатлив како и неговите перформанси.

Дополнителни клучни карактеристики над Limited:

 • Уникатни алуминиумски тркала од 18"
 • Eлектрично прилагодливи и преклопни ретровизори со светла
 • Предна решетка, ретровизори и спортски обрач во Boulder сива боја на акцент
 • Потпирачи за покрив со алуминиумска завршница
 • Аеродинамичен спортски обрач
 • Делумна кожна облога со контрастни набори и извезено лого Wildtrak
 • Внатрешно амбиентално осветлување
 • Загреан кожен волан
 • Старт без клуч
 • Загреани седишта за возачот и патникот
 • Скала за поткачување на задниот браник
 • Електрична сопирачка за паркирање
 • Заштитно стакло
 • Систем за управување со карго
 • Осветлување на надворешната зона
 • Двозонска контрола на климата со дополнителни отвори за задните патници
 • 12" мултифункционален екран 

PLATINUM*

За исклучителни нивоа на луксуз и префинетост. Ranger Platinum е врвно олицетворение на врвна удобност и стилски дизајн во пик-ап.

Дополнителни функции во однос на Wildtrak:
 • Уникатни алуминиумски тркала од 20“
 • LED Мatrix фарови без отсјај
 • Единствена предна решетка
 • Сатенски алуминиумски надворешни детали
 • Премиум кожни предни седишта со греење и вентилација
 • 12,4“ инструментна табла во боја за возачот
 • B&O премиум аудио систем
 • Интелигентна адаптивна контрола на патувањето со Stop & Go
 • Активна помош при паркирање
 • 360 степени камера
 • Простор за полнење на безжичен телефон
 • Напојување до кутијата

*Моментално не е достапен на македонскиот пазар.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ СТИЛ

Со избор од два достапни екстериери, можете да изберете помеѓу максимален товарен простор или можност за превезување дополнителни патници.

All-New Ford Ranger Regular Cab in white side view

SINGLE CAB

Краток, цврст, каде што секој сантиметар е искористен за работа. Без задните седишта значи дека Ranger Single Cab добива продолжен товарен кревет заедно со импресивна носивост од 1 тон.
All-New Range Double Cab in white side view

DOUBLE CAB

Пространиот втор ред на седишта значи дека Ranger Double Cab ве носи вас и вашиот екипаж до вашата дестинација со сета удобност на исклучително патничко возило.

CHASSIS CAB

Со извонредни способности во сите аспекти, Ford Ranger Chassis Cab обезбедува идеална платформа на конверзии за широк спектар на индустриски потреби - од прилагодени решенија за достава и одржување, до специјализирани возила за спасување.