НОВИОТ FORD TRANSIT CUSTOM

Познат по својата цврстина и доверливост, Ford Transit Custom сега е редизајниран со фокус на продуктивноста и поврзаноста на следната генерација. 

Достапен е како plug-in хибрид или како модел со традиционален дизел мотор. 

Со новите функции за паметен дизајн, можете да го користите вашето комбе како мобилна канцеларија. Во комбинација со разновидни паметни софтвери и алатки за поврзување Ford Pro, имате можност да го максимизирате времето на работа на вашето возило, а со тоа и да ја зголемите продуктивноста на вашата компанија. Новиот Ford Transit Custom е комбето на следната генерација.

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ МОТОР

Кој е идеален модел за вас - plug-in хибрид или традиционален дизел мотор?

PLUG-IN HYBRID

 • 2.5 бензински мотор
 • 11,8 kWh plug-in хибридна батерија
 • 32г CO2/км
 • 57 km досег на возење
 • Капацитет на товар до 2 тони
 • Pro-Power напојување

ECOBLUE ДИЗЕЛ

 • 2.0 дизел мотор
 • 110 PS, 136 PS & 150 KS автоматски менувач
 • Сосема нов AWD
 • Самоблокирачки диференцијален пренос на моќност
 • Капацитет на товар до 2.5 тони

ДОЗНАЈТЕ ШТО ГО ПРАВИ ПОСЕБЕН

ОТКРИЈТЕ ГО ПАМЕТНОТО ВОЗЕЊЕ НА НОВИОТ TRANSIT CUSTOM

Напредните системи за помош на возачот и опционалниот погон на четири тркала го прават возењето, паркирањето и работата попаметно и побезбедно.

ПАМЕТНО ПОВРЗУВАЊЕ

Новиот Ford Transit Custom е поврзан со паметни софтверски апликации и алатки за управување со возниот парк, како што се Ford Pro E-Telematics и FordPass Pro за поголема продуктивност и безбедност.

ВИСТИНСКИТЕ АЛАТКИ ЈА ОЛЕСНУВААТ СЕКОЈДНЕВНАТА РАБОТА...

МОБИЛНА КАНЦЕЛАРИЈА

Користете го вашето комбе како мобилна канцеларија. Ford SYNC 4 нуди подобрена поврзаност со користење на нов 5G модем, беспрекорна интеграција на паметни телефони, 13-инчен екран на допир, разговорно препознавање глас и ажурирања на сообраќајот во живо за ефикасно планирање на рутата. 
Паметните карактеристики на новиот дизајн вклучуваат практични начини за складирање на уредите помеѓу седиштата, дополнителни USB порти и иновативно прилагодување на навалување на воланот (Mobile Office Package).
Ова ви овозможува да го претворите воланот во компактна маса при паркирање. Идеален за работа на лаптоп или за ручек.

FORD PRO™

Повеќе од само комбе, новиот Ford Transit Custom е само еден дел од новата глобална понуда за продажба и услуги на Ford Pro. Ова вклучува паметни софтверски апликации и алатки за управување со возниот парк, како што се Ford Pro E-Telematics и FordPass Pro. Сè е беспрекорно вмрежено и ви помага да ја зголемите достапноста на возилото и да ја максимизирате продуктивноста на вашата компанија.

PRO POWER

Контролирајте ги вашите уреди каде и да ве одведе работата. Технологијата Pro Power Onboard е достапна на сите типови на електрични погонски единици на новото комбе Ford Transit Custom, овозможувајќи ви да ги напојувате вашите електрични уреди, светла, лаптопи и друго на терен.

БЕЗБЕДНОСТ

Новиот Ford Transit Custom располага со напредни технологии за помош на возачот кои ве чуваат безбедни без разлика каде ќе ве одведе работата.

КРАЖБА

Сфатете ја сериозно заштитата од кражба со голем број опционални пакети за заклучување со висока безбедност на TVL.

ИЗБОР

TREND

 • LED дневни светла
 • Автоматска климатизација
 • 13" екран на допир
 • Спречување на судир
 • Интелигентен ограничувач на брзината
 • Темпомат
 • Предни и задни сензори за паркирање
 • ЛКА – асистенција за одржување на сообраќајната лента
 • Препознавање на сообраќајни знаци
 • Камера за рикверц
 • Стартување на возилото без клуч 
 

LIMITED

(дополнително на TREND)
 • Електрично прилагодливи загреани ретровизори со автоматска функција
 • LED дневни светла
 • Светло во багажниот простор
 • Лумбална поддршка на возачкото седиште
 • Греење на предните седишта
 • Sensico капак на воланот 
 • 16" алуминиумски бандажи
 • Воздушно перниче за возач и патник
 • Влегување и стартување на возилото без клуч
Важни информации