Целосно електричен Ford Mustang Mach-E

Направете врева без звук

Промената се случува преку ноќ

Целосно електричен Ford Mustang Mach-E

MUSTANG MACH-E. ЦЕЛОСНО ЕЛЕКТРИЧЕН SUV.

Ви го претставуваме Mustang Mach-E: првиот целосно електричен SUV на Ford. Прекрасно извајан дизајн, најсовремени технологии и максимален опсег на електрично возење до 450 до 609 км. (резултати од тестот VLTP)*

Mustang Mach-E е електричен SUV кој обезбедува врвно моментално забрзување, при што моделот GT може да забрза од 0-100 km/h за само 3,7 секунди**

Подгответе се повторно да се заљубите во возењето.

ВИЗУЕЛНА ИНТУИЦИЈА

Mustang Mach-E има импресивна сет на поврзани технологии, дизајнирани да овозможат врвно искуство во возењето кое е сконцентрирано токму кон вас.

ВАШ АСИСТЕНТ

Од интелитентни технологии за помош при паркирање до напредни безбедносни системи Mustang Mach-E има низа на достапни технологии за помош на возачот.

МОЌТА ВО ДРУГО ИЗДАНИЕ

Mustang Mach-E овозможува глатко и тивко забрзување од од 0-100 km/h за само 3,7 секунди и максимална издржливост на батеријата од 450 до 609 км. (резултати од тестот VLTP)*

СИГУРНО И ЕДНОСТАВНО

Иновативните функции за поврзување E-Latch и FordPass овозможуваат брз и лесен пристап кон вашето возило.

ЕЛЕКТРИЧНИОТ МУСТАНГ НА ПРВ ПОГЛЕД

од 450 до 609 км опсег*

резултати од тестот VLTP* 

ЗИМСКО ВОЗЕЊЕ ВО MUSTANG MACH-E

Mustang Mach-E беше тестиран во екстремно студени услови. Сите електрични возила (ЕВ) имаат помалку енергија при ниски температури во споредба со топлите поради хемијата на батериите. Екстремните температури често предизвикуваат да се троши повеќе енергија од батеријата (загреан екран, загреани седишта, клима уред итн.), но постојат неколку начини на кои можете да ја оптимизирате вашата батерија за да ја максимизирате ефикасноста.

ЕДНОСТАВНО КАКО ПОЛНЕЊЕ НА ВАШИОТ ПАМЕТЕН ТЕЛЕФОН

ПОЛНЕЊЕ ДОМА

Заштедете време и пари кога полните гориво. Полнењето на вашето возило дома значи дека можете да го започнете секој ден со капацитет на возење од 450 до 609 км. (резултати од тестот VLTP)*, што значи дека повеќето од вашите патувања ќе бидат покриени без проблем.

НА ЈАВЕН ПОЛНАЧ

Mustang Mach-E има DC полнење со голема моќност - што значи дека ќе можете да полните 117 километри** досег за само 10 минути на станица за полнење со голема моќност.

ПРЕДНОСТИ НА ЕЛЕКТРИЧНИТЕ ВОЗИЛА

Нема повеќе патувања до пумпата, намалени трошоци за одржување и придобивки од зоната на емисии. Списокот на заштеди кога ќе се префрлите на целосно електричен производ е значаен и расте.

ЕКОНОМИЧНО ОДРЖУВАЊЕ

Со оставањето на горивото зад себе, сопствениците на електрични автомобили ја имаат предноста во поевтините трошоци за работа. Може да забележите типична заштеда од 1.663,66 фунти* врз основа на 12.500 милји годишно, економичност на горивото 42,8 mpg (6,60 L/100 km), цена на гориво 1,76 фунти по литар, цена на електрична енергија за домаќинствата од £,30/kWh, јавна електрична енергија од £ ,50/kWh, потрошувачка на енергија од 16,5 kWh/100 km и 90% полнење дома.

СОВРШЕН СЛУЖБЕН АВТОМОБИЛ

Многу работодавци сега нудат широк опсег на возила според шеми за избор на клиенти, вклучувајќи електрични возила.

Целосно електричниот Mustang Mach-E може да биде совршен службен автомобил за вас, со:

  • Нулта емисија на издувни гасови, овозможувајќи пристап до зони со ултра ниска емисија
  • Карактеристики за поврзување како SYNC 4A за помош при планирање на патувањето
  • Пространа внатрешност и практичен простор за складирање за сите видови патувања

ЕЛЕКТРИЧНА СЛОБОДА - 0-100 km/h ЗА 3,7 СЕКУНДИ

ОВА Е МОЌНОСТ НА МУСТАНГ "RE-IMAGINED" СО ЕЛЕКТРИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ И ДО 860 NM** ВРТЕЖ КОЈ E ВРЕДЕН ЗА ЗНАЧКАТА MUSTANG.

Важни информации