Безбедност со 5 ѕвездички

Изборот е твој

Start the adventure in comfort

FORD KUGA

Прекрасно дизајнирана, исклучително ефикасна, способна без напор.
Достапен со Plug-in Hybrid, Full Hybrid или EcoBoost бензински мотор.
Изборот е Ваш.

Практично домашно полнење. До 28 – 39 милји (резултати од тестот VLTP)
 
Емисија на CO2 - 23-25 ​​g/km
Тип на полнење - Полнење со приклучок
Менувач - Автоматски
Капацитет на батерија - 14,4 kWh/100 km


Самополнењето, со голема хибридна батерија, овозможува пократки патувања со помали брзини кога е потребно.
 
Емисија на CO2 - 130-135 g/km
Тип на полнење - Регенеративно сопирање
Менувач  - Автоматски
Потрошувачка на гориво - 4,8 - 4,6 l/100 km

Исклучителна моќност, директно вбризгување гориво со исклучителна ефикасност.
 
Емисијата на CO2 - 151-156 g/km
Тип на полнење - безоловно гориво
Менувач - 6-брзински мануелен
Потрошувачка на гориво - 5,8 - 5,5 l/100 km

ТЕХНОЛОГИЈА КОЈА ЌЕ ВНЕСЕ РАДОСТ ВО ВОЗЕЊЕТО

За да го направи вашето возење поудобно и попријатно, Ford Kuga нуди низа технологии, вклучувајќи Ford Co-Pilot 360, адаптивна контрола на патувањето и технологија за центрирање во лента.

ОТКЛУЧЕТЕ СВЕТ НА ПОВРЗУВАЊЕ

Вградениот модем FordPass Connect го носи вашето искуство со Ford Kuga на следното ниво. Со мноштво корисни функции, вклучувајќи вграден WiFi, подобрена навигација во автомобилот и ажурирања за сообраќајот во реално време. Ако поседувате Kuga Hybrid, апликацијата FordPass нуди уште повеќе PHEV-ексклузивни функции.

ЕФИКАСНОСТ НА САМОПОЛНЕЊЕ

Самополнечката Ford Kuga Hybrid комбинира високо ефикасен 2,5-литарски бензински мотор Duratec со електричен мотор на батерии. Поголемата батерија може да складира повеќе енергија за да ја подобри економичноста на горивото, овозможувајќи ви да возите кратки растојанија само со електрична енергија.

ДИНАМИЧЕН ВНАТРЕШЕН ДИЗАЈН

Флексибилните задни седишта на Ford Kuga ви овозможуваат слобода да се прилагодите на секое патување. Задните седишта се лизгаат нанапред или наназад во зависност од тоа дали ви треба повеќе простор за багажникот или го претпочитате луксузот на дополнителен простор за нозете во задниот дел.

БЕЗБЕДНОСТ СО 5 ЅВЕЗДИ

Ford Kuga доби безбедносна оцена со 5 ѕвезди од Euro NCAP, водечката независна безбедносна организација во Европа за неговата извонредна способност да ве заштити вас и вашите патници.

БРОШУРА И ЦЕНОВНИК

Преземете брошура и ценовник за Ford KUGA